پیگیری مطالبات خانواده قربانیان حادثه سانچی

پیگیری مطالبات خانواده قربانیان حادثه سانچی

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از حضور خانواده جان باختگان حادثه نفتکش سانچی به منظور پیگیری وضعیت اجساد این حادثه در فراکسیون زنان خبر داد و گفت: مطالبات و حقوق خانواده جان باختگان این حادثه پیگیری می شود

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از حضور خانواده جان باختگان حادثه نفتکش سانچی به منظور پیگیری وضعیت اجساد این حادثه در فراکسیون زنان خبر داد و گفت: مطالبات و حقوق خانواده جان باختگان این حادثه پیگیری می شود.


پروانه سلحشوری روز دوشنبه در تشریح نشست اعضای فراکسیون زنان مجلس با حضور 22 تن از خانواده‌های جان باختگان سانچی گفت: در این نشست که به منظور بررسی جزییات این حادثه برگزار شده بود، قرار بر این شد که اعضای این فراکسیون مطالبات آنها را پیگیری کنند.


وی درباره دلیل حضور خانواده جانباختگان سانچی در فراکسیون متبوعش گفت: این نشست پیرو درخواست خانواده جان باختگان سانچی برای دیدار با اعضای این فراکسیون برگزار شد.


نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توجه به این مهم و در پی آن پیگیری مطالبات این خانواده‌ها حداقل کاری بود که می‌توانستیم برای آنها انجام دهیم، ضمن اینکه اگر بتوانیم کمکی برای کاهش آلام آنها انجام دهیم به طور قطع کوتاهی نخواهیم کرد.


رییس فراکسیون زنان مجلس در بیان روند پیگیری مطالبات این افراد در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: این موضوع بعد از این از طریق سایر کمیسیون‌های مربوطه پیگیری خواهد شد.


*خانواده جان باختگان سانچی خواستار رفع ابهام، رمز گشایی از جعبه سیاه و فرستادن غواص برای یافتن پیکر عزیزان خود هستند


فاطمه ذوالقدر عضو هیات رییسه فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز در مورد این جلسه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا گفت: نشست ویژه فراکسیون زنان مجلس امروز دوشنبه با حضور خانواده جانباختگان حادثه سانچی برگزار شد.


وی یادآور شد: در این جلسه که جمعی از خانواده جانباختگان حضور داشتند، مسائل و مشکلات آنان را بررسی کردیم.


وی افزود: آنان خواستار رفع ابهام، رمز گشایی از جعبه سیاه و فرستادن غواص برای یافتن پیکر جانباختگان این حادثه بودند.


نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: قرار شد این موضوعات را پیگیری و نتیجه را به آنان اعلام کنیم.


16 دی یک کشتی فله بر چینی حامل 64 هزار تن گندم در سواحل شانگهای به نفتکش ایرانی سانچی که حامل بیش از 130 هزار تن میعانات گازی بود، برخورد کرد.


در این حادثه، 30 تبعه ایرانی و دو بنگلادشی نفتکش سانچی جان خود را از دست دادند و علت بروز این حادثه در آبهای چین همچنان در دست بررسی است